Aktüel İndirim Kataloğu

Kategori: A101 Aktüel, Bim Aktüel, Hakmar Aktüel, Şok Aktüel / 16 Temmuz 2016

Hard Discount sektörü, Türkiye’de sadece birkaç marketler zincirinin ellerinde. Bu şirketlerin arasında ki rekabet ise en çok tüketiciye yarıyor. En düşük fiyat ile ürün satma yarışında müşteriler kaliteli ürünleri en uygun fiyata bulabiliyor. BİM, A101, ŞOK, HAKMAR ve devamında ki birkaç şirket daha belirli aralıklarla indirim günleri yaparak pazarda ki en çok payı kapmaya çalışırken, maliyetlerini de en aza indirerek fiyatları sonuna kadar düşürmek durumunda kalmış durumda. Peki bu firmaların, bu ürünleri bu kadar ucuza satabilmesinin sırları nelerdir? Sizin için bunu inceledik.

Aktüel Kataloğu

Discount sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin ilk amacı maliyetleri olabildiğince düşürmektir. Bu nedenle gereksiz hiç bir harcamayı yapmazlar. Reyonların düzenlenmesi, mağazaların dekorasyonu gibi ekstra maliyetlere kaynak ayrılmaz. Çalışanların ücretleri, transfer giderleri, ulaşım gibi sabit maliyetler her zaman en düşük seviyede tutulur. Maliyeti düşük olan şirketin fiyatları da daha düşük olacaktır.

Önemli olan diğer nokta da satılan ürünlerin markalarıdır. Genellikle bu marketler kendi üretimleri olan markaları kullanırlar. Böylece sadece bir aracı olmakla kalmayarak, kendi ürünlerini, en az maliyet ve gerekli kalite ile üretip, en ucuz fiyattan satabilirler. Kendi markaları sadece kendi marketlerinde satılır, çünkü sadece kendi satışları kadar üretim yaparak planlı bir üretim yapılır. Şirketler kendi çiftliklerinde, maliyetlerini ve kalitesini kendi belirlediği ürünü üreterek, müşterisinin tam olarak istediği talebi karşılayabilir. Bu da oldukça büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu sektörde bulunan hemen her mağazanın kendisine ait markaları vardır. Çünkü içinde bulundukları piyasa rekabeti bunu zorunlu kılar.

Bir diğer önemli nokta kitlesel üretim ve kitlesel tüketimdir. Yani şirketler ne kadar fazla ürün üretirlerse birim ürün başına düşecek maliyet o kadar azalacaktır. Yani daha çok şubesi olan şirket, daha fazla ürün üretecek, daha az maliyete sahip olacak, daha düşük fiyata satacak ve daha fazla büyüyecektir. Bu ekonomik büyüme döngüsü şirketleri, müşterileri ve personeli mutlu eder. Çünkü bu döngüden herkes kazançlı çıkacaktır.

Aktüel İndirim Kataloglarının hayatımızda ki yeri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Sektördeki firmaların zaten en düşük fiyattan ürün sattığını biliyoruz zaten. Peki, bu indirim günlerinin önemi ne? Bu şirketlere ait aktüel ürünleri incelemiş olduğunuz zaman asıl noktaların gıda marketi ürünlerinden çok, daha farklı ihtiyaçları karşıladığını görebilirsiniz. Son teknoloji akıllı telefonlar, bilgisayarlar, çocuklar için bisikletler, kadınlar için tencere ve tava takımları, pijama takımları, bahçe aksesuarları ve aklınıza gelebilecek daha birçok şey. Marketler bu ürünleri piyasa fiyatlarının altında sattığına göre çok yüksek bir kar oranı olmadığı kesin. Kendilerinin de üretmediği düşünülürse, bu indirim günlerini niye yaptığı sorusu akla geliyor. Bunun cevabı oldukça basit; marketler alışkanlık ve indirim algısı yaratmak ister. O marketin oldukça indirimli olduğu algısını kafanıza yerleştirmiş olduğunuzda, alışveriş için her zaman orayı tercih edersiniz. Bu pazarlama tekniği hemen her market zinciri tarafından uygulanmaktadır.

Peki, tüketici tam olarak ne yapmalıdır? Tüketicilerin bu konuda yapması gereken şey oldukça basit ve pragmatisttir; güncel olan tüm aktüel indirim kataloglarını takip ederek, hangi ürünün daha indirimli ve kaliteli olduğunu kıyaslamak ve alışverişi oradan yapmaktır. Marketlerin rekabet için indirmiş olduğu fiyatları kıyaslayarak sizin için en avantajlı ürünleri bulup, mali kaynaklarınızı ona göre kullanabilirsiniz. Üstelik ihtiyacınız hangi ürün olursa olsun bu sektörde ki market zincirlerinden birinde mutlaka ürünü bulabilirsiniz. Bu sayede ürünü piyasa fiyatından çok daha aşağıda alabilme şansınız da olur.

Kategori: A101 Aktüel, Bim Aktüel, Hakmar Aktüel, Şok Aktüel / 16 Temmuz 2016
Gusto

Gusto İndirim Ürünleri

Online alışveriş yapmayı sevenlerin ilk adresi olan Gusto yen ürünleri ve yepyeni indirimleri ile sizlere avantajlar dünyasının kapılarını aralıyor. Aradığınız her ürün ve modeli tek sayfada sevenleri ile buluşturan bu online satış mağazasında birçok modeli bulabileceğiniz gibi her ürün için ayrı indirimlerde bulabileceksiniz. Özellikle bayan ürünleri konusunda kaliteden taviz vermeyen ve kadınların bu alanda güvenin..

Kataloğu Gör
bim-12-mayis-2017-katalogu-2

Bim Aktüel 12 Mayıs 2017 İndirim Kataloğu

Bim aktüel 12 Mayıs ve 16 Mayıs indirim kataloğunu sizlere sunmaktayız. Çocuklarımız için düşünülmüş olan bu ürün 20 jant bisiklet 175TL. Spor yapmak sadece vücudumuzu geliştirmez ayrıca aklımızı daha verimli kullanmamızı sağlar. Spor çantası 17.90Tl.Ayrıca diğer spor ile alakalı olan ürünler şu şekilde pratik egzersiz aleti 19,90Tl. Bay-Bayan spor ayakkabı 24.90Tl.Kapı barfiksi 19Tl.Eşinize veya sevgilinize hediye a..

Kataloğu Gör
bim-aktuel-5-mayis-2017-3

Bim Aktüel 5-9 Mayıs 2017 İndirim Kataloğu

Bim aktüel 5-9 Mayıs 2017 ürünlerinde büyük indirim fırsatından sizde hemen faydalanın. Bu haftaki bim aktüel ürünleri şöyle listeleniyor. Seyahatlerinizde sizin için geniş haznesi ile eşyalarınızı yerleştirirken rahat edeceksiniz (139,90TL). Ayrıca çıktığınız seyahatlerde evdeki koltuklarınız için koltuk takım örtüsü 99TL. Fakir buharlı ütü makinesi 89.90Tl. LUXELL elektrikli fırın 129.90Tl. Crea saç kurutma makines..

Kataloğu Gör

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir